ילד גאון בן 8 מדנמרק דובר 32 שפות. לא תאמינו כמה זמן לוקח לו ללמוד כל שפה

3800

אנקיאר נורגראד, ילד בן 8 מדנמרק הוא ללא ספק אחד הילדים הגאונים בעולם. לפחות בכל הקשור לשפות. נורגראד מדבר בצורה שוטפת 31 שפות שונות, והוא נהיה האדם הצעיר ביותר ללמוד 32 שפות כשהוסיף לרפטואר שלו גם סינית בשבועות האחרונים. וכל זה ב 3 ימים בלבד!

רשימת השפות שלמד היא פשוט מדהימה והיא כוללת את השפות: אפריקנס, ערבית, בנגלית, דנית, הולנדית, אנגלית, פלמית, גרמנית, יוונית, עברית, הינדית, הונגרית, אינדונזית, איטלקית, יפנית, קוראנית, השפה המלזית, סינית, מאורית, פולנית, פורטוגזית, פונג’אבית, רוסית, ספרדית, סוואהילית, שבדית, אורדו, ויאטנמית, יידיש, זולו וקואצ’ואה.

“אני לא יכול להסביר את זה, זה קורה לי באופן טבעי”, אמר הילד. “לקח לי שבועיים ללמוד ערבית, סוואהילית הייתה מסובכת יותר…לקח לי שבעה שבועות. אני משער שאני קולט דברים מהר כשזה מגיע לשפות. אין הבדל גדול בין השפות. ברגע שיודעים כתריסר מילים, השאר מגיעות בקלות”, הוא סיפר.

pd

הילד הגאון קיבל לאחרונה הצעה למלגה באוניברסיטת קופנהגן ללימודי שפות, אך הוריו, ששניהם פסיכולוגים, מודאגים ששליחת הילד לאוניברסיטה בגיל כל כך צעיר עלולה להפריע להתפתחות החברתית שלו.

“אנחנו יודעים שהבן שלנו קיבל מתנה”, מסבירה פרידה מולר, אמו של אנקיאר, “אך אנו רוצים שיהיו לו חיים נורמליים ככל שאפשר. אנחנו לא רוצים שיהיה סוג של ‘פריק של קרקס’, ואנחנו לא רוצים שאנשים ינצלו אותו למטרות אנוכיות. כרגע, אנחנו מעדיפים שישאר בבית, שם הוא מרגיש בטוח, והמתנה שלו יכולה להמשיך לפרוח ולהתפתח. אולי בעוד כמה שנים נשנה את דעתנו”.

השאר תגובה