ילד שגדל עם קופים בג’ונגל התגלה במלזיה

6881

הרשויות במלזיה הכריזו שהן סוף סוף הצליחו ללכוד את ‘ילד הפרא מבורנאו’ שנצפה מאות פעמים על ידי תושבי כפרים באזור, והיה אחד הנושאים החמים בתקשורת המקומית במלזיה בשנים האחרונות. לפי הדיווחים, הילד הצעיר היה בחברת קופי אורנגאוטן שככל הנראה אימצו אותו כאחד משלהם.

“אנו מנסים לקבוע את גילו וזהותו של הילד”, הסביר אוסמן מחמט רחמאן, מנהל יחסי הציבור של משטרת מלזיה. “הילד חששן ואגרסיבי כאשר מתקרבים אליו וזה הפך את לכידתו למסובכת. במיוחד כאשר קופי האורנגאוטן ניסו להגן עליו. היינו צריכים לירות חצי הרדמה בשלושה קופים לפי שיכולנו ללכוד את הילד. עשינו מעל ומעבר כדי לוודא שלא נפגע בו. הילד נלקח לבית החולים ונשאר תחת השגחתם של נציגים של שירותי הרווחה”.

בדיקות רפואיות שערכו רופאים בבית החולים בבורנאו אישרו באופן מפתיע שהילד נמצא במצב בריאותי טוב יחסית. הבדיקות העלו גם שהוא כנראה חי עם קבוצת הקופים במשך כשנתיים-שלוש, מכיוון שהבדיקות שלהם העלו שהוא שכח איך להתנהג בחברה אנושית.

bobo

“כרגע, זהותו של הילד והנסיבות שהובילו אותו לחיות ביער עם קופים נותרו בגדר תעלומה”, אמר אייסיה מגת, עובד סוציאלי שבחן את הילד. “אנו לא יכולים לומר אם הוא היה קורבן לתאונה או הזנחה, כל מה שאנו יודעים זה שהוא בן ארבע עד שבע, ונראה במצב טוב יחסית. כל הדאגה שלנו מרוכזת בבריאותו של הילד, והחזרתו לחיים נורמליים. באופן טבעי הוא לחוץ מאוד, אז אנו מנסים לגרום לו להרגיש כמה שיותר בטוח”.

מקרים דומים התרחשו בעבר. אחד המקרים המפורסמים התרחש בניגריה, כאשר בלו בן השנתיים, שכונה ‘השימפנזה הניגרית’, גדל במשך שנה וחצי עם שימפנזות בשנת 1996. מקרה נוסף קרה באוגנדה, כאשר ג’ון ססבוניה נמצא ב 1991 אחרי שגדל עם קופים במשך כמה שנים בג’ונגל.

השאר תגובה